Обговорення проекту Політики закладу освіти про безпечне використання мережі Інтернет на засіданні Учнівського самоврядування

24.01.2022   Administrator   Категорія: Протидія булінгу та насильству

24.01.2022р. відбулося засідання учнівського самоврядування. На ньому було обговорено проект Політики закладу освіти про безпечне використання мережі Інтернет. Основне, про що йтиметься в документі, це виокремлення основних понять, пов’язаних з небезпекою Інтернету, принципи подолання явищ, способи попередження. Соціальний педагог Тетяна Щербяк коротко нагадала учасникам засідання про основні правила безпечного використання месенджерів, соціальних мереж та Інтернету загалом:

• реєстрація в соціальних мережах аканту з 13 років;
  • мінімізація інформації про себе, середовища, особистих даних;
  • відсутність геолокацій у постах;
  • нейтральні фони фото;
  • обережне спілкування з незнайомцями у месенджерах;
  • не розповсюдження особистих фото будь-якого змісту в особистих повідомленнях;
  • ігнорування випливаючи вікон з рекламою, інформацією про відомих людей та контентом 18+ а також відкриття невідомих посилань підозрілого змісту та багато іншого.

Також зазначила, що у разі виникнення ситуацій, які можна кваліфікувати як кібербулінг, потрібно звертатись по допомогу до старших: батьків, педагогів, психолога, соціального педагога, рідних, або на гарячі лінії. Ні в якому разі не намагатись вирішити ситуацію самостійно чи з допомогою однолітків. Тоді можна втрапити у ще більшу халепу.

Окрім того в документі будуть зазначені основні кроки та рекомендації зі створення безпечного простору для спілкування та навчання в мережі Інтернет для батьків та для педагогічного колективу. Більш детально з Політикою закладу освіти про безпечне використання мережі Інтернет можна буде ознайомитись на сайті закладу згодом.

Окремо Тетяна Щербяк наголосила на правилах поведінки в освітньому закладі:

• використання мобільних пристроїв чи інших гаджетів під час навчальних занять можливе лише з дозволу вчителя;
  • спілкування в контексті учень-учень, учень-вчитель, відповідно до етичних норм та Кодексу безпечного освітнього середовища;
  • обов’язок навчатись та виконувати вказівки, прохання, настанови учителів, оскільки Конституцією передбачене одне з прав на безкоштовну освіту. Недотримання обов’язку автоматично тягне за собою порушення права навчатися самим же учнем.
  • відповідальне та бережне ставлення до майна освітнього закладу;
  • будь-які запізнення або відсутність на навчальних заняттях обов’язково повинні бути підтверджені довідкою або письмовим  зверненням батьків з поясненням причин та ін..

Отримана інформація стане у нагоді не лише неповнолітнім а й їх наставникам. Дотримання простих рекомендацій учасниками освітнього простору забезпечить якісний рівень отримання знань, вбереже від інтернет-шахраїв, небажаного контенту та їх наслідків.

Щербяк Т.м.