Просвітницькі бесіда «-Наркотики? -Ні, не моя тема»

08.12.2023   Administrator   Категорія: Психологічна служба

Алкогольна та наркотична залежність одна з головних тем сьогодення. Чимало сімей постійно стикаються з проблемою алкоголізму серед своїх найближчих рідних, друзів та знайомих. Причин може бути безліч: важкі умови праці, постійні стреси, часті «посиденьки» в компанії, життєві труднощі та невміння їх долати. Усім відомо, що вживання певного роду речовин, таких як алкоголь та наркотичні препарати, сприяє розслабленню та забуттю. Але дія їх швидко закінчується. Опісля людину наздоганяє реальність та така ж купа невирішених ситуацій та проблем. Такі систематичні «пірнання» не вирішують абсолютно нічого, лише накопичують негативні відчуття та емоції від того, що зміни не відбулись і само-собою нічого не вирішилось. Усе це дає свій відбиток на оточення, найближчих та найдорожчих людей, які постійно потрапляють «під гарчу руку». Саме в таких умовах та ситуаціях і формується залежність від алкоголю, наркотиків та куріння, яке теж нібито заспокоює.

Тема профілактики та обізнаності залишається доволі актуальною та необхідною. В рамках проведення Декади правових знань та заходи у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» та Всеукраїнського тижня права, для більш фахового подання матеріалу був запрошений представник Міжнародної антинаркотичної асоціації  Владислав Ільницький. Він провів зустріч з учнями 8-х класів з профілактичною  метою. Обговорення було активним та жвавим. Діти змогли отримати корисну інформацію про чинники які впливають на прояв залежності, стадії формування залежності загалом та наркотичної, алкогольної зокрема. Такі знання допоможуть запобігти поширенню шкідливих звичок. Окрім того, якщо обізнана людина стикнеться з подібною ситуацію в своєму колі, можливо згадає почуте, звернеться по допомогу до дорослих, тим самим врятує чиєсь життя.

Щербяк Т. М.