Тиждень заощаджень - 2021

02.11.2021   Administrator   Категорія: Фінансова грамотність

31 жовтня ми відзначаємо Всесвітній день заощаджень. Історія розвитку Всесвітнього дня заощаджень розпочалась в Мілані, коли в жовтні 1924 року представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися на перший інтернаціональний спеціалізований конгрес (англ.World Society of Savings Banks). 31 жовтня 1924 року проходив останній день конгресу, на якому італійський професор Равізза запропонував «в пам’ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний день заощаджень» (англ. International Savings Day). (Інформація з сайту: https://nabu.ua/ua/istoriya.html)

Головними завданнями Всесвітнього дня заощаджень на сьогодні є:

1. підвищення рівня фінансової грамотності населення;

2. роз’яснення значення заощаджень дітям та населенню.

Під час проведення Тижня заощаджень (001.11-05.11. 2021) в ліцеї заплановано ряд заходів.

Зокрема, під час підготовки до святкувань учням старших класів та батькам було запропоновано пройти тестування з фінансової грамотності від від Фонду гарантування вкладів за посиланням: https://fintest.fg.gov.ua/?fbclid=IwAR2oXMyJJIQjTMyh0C13v8rM_lfAa-ceqsQB6gQhIQNjSaw2A7UufOFF1T4. Результати вселяють надію, що наші учні та їх батьки будуть фінансово грамотні і шкільні уроки для них проходять недаремно.

Для учнів 11 - Б та 11 - А класів був проведений фінансовий  тренінг на тему: «Основи фінансового планування та заощадження коштів», де учні пригадали, що таке фінансові цілі, які кроки потрібно зробити для досягнення мети, які є способи заощаджень. А також змогли швидко розгадати кросворд.

Учні 10 – А класу були учасниками вебінару «Як підлітку накопичити на мрію. Фінансові цілі та заощадження», який проводив Національний банк України. Учні дізналися, як перетворити свою мрію на фінансову ціль, якими ресурсами володіє кожна людина, познайомилися з матрицею ухвалення рішень Ейзенхауера, отримали рекомендації для заощаджень та дізналися «золоте правило» бюджету, а також, що Ейнштейн називав восьмим чудом світу, а також запропонували підбірку літератури на фінансову тематику.

Водовіз О. В.