«Global Money Week – 2019». Гра «Життєвий капітал»

20.03.2019   Administrator   Категорія: Фінансова грамотність

Гасло Global Money Week у 2019 році – «Навчайся! Накопичуй! Заробляй!», тому що дітям і молоді потрібно здобувати знання і розвивати навички, необхідні для ухвалення впевнених і зважених фінансових рішень упродовж життя. З цією метою 19 березня для учнів 9-10-х класів було проведено економічну гру «Життєвий капітал». Тренерами виступали викладачі та студенти Тернопільського кооперативного торгівельно-економічного коледжу.

Довідка:

«Життєвий капітал» – сучасна ефективна українська версія всесвітньовідомої бізнес-гри Cash Flow. Це веселе навчання фінансової грамотності за допомогою гри з імітацією реальних можливостей, які кожному в житті випадають, проте не кожен їх помічає.

Основна мета гри – покращити модель відносин з грошовим потоком і керувати ним з метою створення сімейного капіталу.

Під час тренінгу учасники можуть:

• Усвідомити свої внутрішні бар’єри відносно грошей;
  • Відчути різницю між «щурячими забігами» і фінансовою свободою;
  • Отримати навички керування особистими і сімейними фінансами;
  • Оцінити свої навички вести ділові переговори;
  • Усвідомити свої сильні сторони і як їх використовувати;
  • Швидко оцінювати можливості;
  • Отримати зворотній зв'язок тренера по особистій моделі поведінки.

Враження учнів:

Ангеліна О.: «Дуже рада що в нас в школі проходила така гра. Було дуже цікаво і пізнавально. Ми стали більш економічно грамотні.»

Христина М.: «Насправді, гра "Життєвий капітал", є дуже цікавою. Правила подібні до монополії і легкі у запам’ятовуванні. Ця розвага вчить нас правильно розраховувати свій прибуток, раціонально його використовувати, ознайомлює.з поняттями "інвестиція", "попит", "акції" та інше. Але був один недолік. Це брак часу. Адже гра є дуже захоплюючою і, поринувши у її світ, не помічаєш як проходять години. Надіємось, все це ми надолужимо і неоднаразово зіграємо ще раз, бо це є одним з найкращих варіантів пізнання основ економіки і фінансової грамотності.»

Водовіз О. В.