Європейський Союз: сучасний вимір

23.04.2018   Administrator   Категорія: Економічний всеобуч

17 квітня 2018 року в 10 – А класі був проведений урок – диспут на тему: «Європейський Союз: сучасний вимір», який провела д.е.н. професор кафедри «Менеджмент у виробничій сфері» ТНТУ ім. І. Пулюя Сороківська Олена Анатоліївна.

Насамперед, п. Олена провела анкетування «Що ти знаєш про ЄС?», де учні давали відповіді на питання про кількість країн-учасниць, дату створення ЄС та введення євро, де розташована штаб-квартира та ін.

Основне питання, що розглядалося , було : «Як змінити наше життя на краще?». Учні разом з викладачем проаналізували середню зарплату та ВВП на душу населення в країнах Європи, світу та України, ВВП країн, що воюють (на прикладі Ізраїлю) та України, ВВП країн, схожих на Україну за чисельністю населення, індекс «відтоку мізків».

Пані Олена пояснила десятикласникам чому обсяг інвестицій в Українську економіку щороку зменшується, звернула увагу на нераціональну структуру українського експорту (36% - сировина, 26% - продукція сільського господарства, 20% - промисловість і 18% - послуги), на «проїдання» бюджету, високий рівень корупції та «тіньову» економіку.

На питання: «Чи потрібно Україні в ЄС?», більшість учнів зробили висновок, що спочатку потрібно підняти економіку до рівня європейських держав,  щоб мати можливість скористатися усіма перевагами інтеграції до ЄС

На завершення, п. Олена  розповіла про ЄС та знов запропонувала учням дати відповідь на питання анкети «Що ти знаєш про ЄС?» і пропусків у відповідях стало набагато менше.

Десятикласники проявили великий інтерес та зацікавлення до даної теми і взяли активну участь у диспуті.

Водовіз О. В.