Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини - все це може стати причинами цькування дитини. Тривалі агресивні дії щодо іншого в світі називають булінгом.

26.12.2018   Administrator   Категорія: Шкільне життя

Україна - в першій десятці країн Європи за його поширеністю з-поміж 11-15-річних школярів. Вона залишила далеко позаду не лише найбільш соціально благополучні Данію чи Норвегію, але й, приміром, Угорщину та Грецію. Такі дані наводить ВООЗ.

Торік 67% українських дітей або були жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу, за даними ЮНІСЕФ. Чверть із них безпосередньо зазнали цькувань. 48% цих дітей нікому не розповіли про пережите.

В 9-Б класі  28 листопада було проведено круглий стіл за темою « Булінг в дитячому середовищі»

Мета: виховувати у дітей почуття толерантності, бути небайдужим до чужого горя; запобігати дитячому насиллю; виховувати культуру спілкування.

Під час уроку діти  ознайомилися  з презентацією « Булінг в школі» , переглянули відеоролик «Булінг у класі» . Під час обговорення якого визначили причини булінгу серед дітей. Після перегляду уривку з фільму «Школа», а також відеоролику зі зверненням Кітона Джонса прийшли до висновку, які жахливі наслідки булінгу для дітей , які постраждали від насилля. Учні під керівництвом вчителя склали поради для дітей , які стали жертвами булінга, або були його свідками. На завершення круглого столу діти вирішили: що потрібно бути толерантними, милосердними і небайдужими до чужого горя, у дружньому колективі, де всі один одного підтримують ніколи не буде булінгу.

Папроцька С. В.