Всеукраїнський урок до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18.05.2022   Administrator   Категорія: Шкільне життя

Учні 6-А долучилися до Всеукраїнського уроку присвяченого Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

«Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але на відміну від інших «покараних народів», вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною, що дозволило кримським татарам через 45 років повернутися додому.

У 2014 році російські окупанти Криму вперше в новітній історії заборонила проведення 18 травня традиційного траурного мітингу в центрі Сімферополя, тож 70-і роковини депортації кримські татари були змушені відзначати в місцях компактного проживання в оточенні загонів поліції у супроводі гелікоптерів. Водночас лише упродовж першого року після анексії 2014 року більше 150 кримських татар були піддані «вибірковому правосуддю», 21 зник без відома або був убитий, а Меджліс позбавлений як будинку, так і можливості вести діалог із державними органами, так званої, «Республіки Крим».(https://mon.gov.ua/ua/news/informacijni-materiali-pro-deportaciyu-krimskotatarskogo-narodu-1944-rok)

Зараз, під час активних бойових дій, ця проблема актуальна і для інших громадян окупованих територій. Для того, щоб ознайомити шестикласників з цими трагічними подіями 1944 року і сучасності, були використані матеріали, розроблені Amnesty International в Україні (https://www.amnesty.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/komiks-do-18-travnya-1.pdf). Тут у вигляді  комікса  учням розказано про основні події, що мали місце в 1944 році і тривають дотепер.

Водовіз О. В.