«Європа починається з тебе».

16.05.2019   Administrator   Категорія: Шкільне життя

У середу, 15 травня, учні 9-х класів ТНВК ШЕЛ №9 ім. І.Блажкевич, як і старшокласники із понад 2 тисяч українських шкіл взяли участь у відкритому онлайн-уроці «Європа починається з тебе». Організаторами заходу стали Міністерство освіти та науки, Мінінформполітики, Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, проект ЄС «Association4U» та «Google Україна».

У ролі викладача з європейських цінностей виступив відомий український тележурналіст, актор, сценарист і музикант Майкл Щур. А відкрила віртуальний урок Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона звернулась до дітей: «Сьогодні ЄС – це простір, де люди живуть у демократії, у повазі до верховенства права та прав кожної окремої людини». Відповідаючи на питання учнів, посадовець зазначила, що швидкість руху до Євросоюзу залежить передусім від нас самих, від нашої згуртованості навколо реформ та від того, як ми самі готові слідувати європейським правилам, нормам, цінностям.

Своєю чергою Майкл Щур зазначив, що сила ЄС полягає у безбар’єрності, як фізичній так і ментальній. Йдеться не тільки про можливість безперешкодно перетинати кордони, а й про вміння сприймати інших, відмінних від нас людей. Саме тому безбар’єрність є однією з базових європейськ их цінностей. «Ми відкриті для всіх, але ви маєте дотримуватись правил», – зауважив журналіст.

Перегляд онлайн-уроку «Європа починається з тебе»  нашими учнями спрямований на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед учнів. Він став ще одним кроком на шляху формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи», усвідомлення молодими українцями своєї приналежності до Європи.

Бармак О. Я.