День захисника України в ТНВК ШЕЛ №9 ім. І.Блажкевич

13.10.2020   Administrator   Категорія: Шкільне життя

Святкувати День захисника України почали з 2014 року. Датою Дня захисника України було обрано 14 жовтня, враховуючи історичні традиції вшанування українського війська. Цього дня, як відомо, святкується День українського козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою.

14 жовтня також вважається днем заснування Української повстанської армії (УПА) — військово-політичного підрозділу Організації українських націоналістів (ОУН). Тому складно знайти іншу дату, яка більше підходитиме для свята українських захисників.

День захисника України 14 жовтня фактично замінив звичне раніше свято 23 лютого – День захисника Вітчизни, який у СРСР був днем радянської армії.

Таким чином, уже декілька років поспіль Україна відзначає головне свято для своїх воїнів не за календарем сусідньої держави, а за українським – на свято Покрови.

Україна вшановує як сучасних оборонців, які відстоюють територіальну  цілісність Батьківщини у війні з російським агресором, так і згадує героїв різних епох нашої історії.

13 жовтня у школі відбулась тепла зустріч учнів 8а класу з представником військового комісаріату м. Тернополя, випускником нашого навчального закладу 1984року, Віталієм Волковим. Він розповів учням про службу у Збройних Силах України, про важливість професії військовослужбовця. Нагадав, що 14 жовтня -  це день, коли необхідно згадати полеглих воїнів унаслідок російської агресії, а також подякувати всім тим громадянам, які присвятили життя захисту української держави.

Осіпцова О. І. Качунь М. І.