Тренінг «Розуміючи Європу».

03.02.2019   Administrator   Категорія: Шкільне життя

     28 та 29 січня учні 10-х класів ТНВК ШЕЛ №9 ім. Іванни Блажкевич брали активну участь у навчальному тренінгу «Розуміючи Європу»

     Десятикласники із задоволенням та ентузіазмом виконували завдання, які перед ними поставили тренери проекту Василь Мутерко та Тетяна Павлюк – студенти 3 курсу факультету романо-германських мов Острозької академії. (Василь Мутерко - випускник нашої школи). Тренери розпочали інтенсив із представлення себе, партнерів і фундаторів проекту та пограли ігри, які зарядили учнів для продуктивної роботи під час тренінгу.

    Важливо зазначити, що тренери проводили воркшопи двома мовами: англійською та українською. (Воркшоп — це колективне навчальний захід, учасники якого отримують нові знання та навички в процесі динамічної групової роботи). Українською мовою перекладалося лише те, що учням було просто необхідно запам’ятати задля кращого розуміння тих деталей, які майбутні випускники точно зможуть використати у своєму житті.

   «Подорож Європою», «Що таке ЄС?», «Європа у 4-х кутах», «Чому існує ЄС?», «14 ідей як можна змінити Європу» та багато іншої інформації спільно опрацювали учні 10-А та  10-Б класів, вчителі англійської мови Кікцьо Г. А., Вихристюк Л. Є., Чайка Т. Л., географії – Водовіз О. В. та тренери. Учні розбиралися в історії Європи та розкладали найважливіші події у хронологічному порядку.

    Дізналися скільки читань проходить пакет пропозицій і які саме органи Європейських установ мають право ініціювати, вносити корективи, приймати та скасовувати пакети пропозицій у ЄС.

Дізналися, що таке Молодіжний парламент, його функції та як організована робота.

   Завершення інтенсиву було не менш цікавим, тому що Василь та Тетяна відповідали на чітко сформульовані питання учнів, і деякі з питань були на дуже високому рівні , що приємно вразило вчителів школи-ліцею та тренерів.

ДОВІДКА.

     Навчальний курс «Розуміючи Європу» - це тренінг, який знайомить з ЄС у інтерактивному форматі. Цільовою аудиторію даного курсу є школярі та студенти віком від 15 до 24 років. Курс «Розуміючи Європу» працює на основі принципу навчання «рівний-рівному». «Розуміючи Європу» - це назва інтенсивного навчального курсу про ЄС, яка була запропонована одним із ініціаторів заснування ЄМП - Фундацією Шварцкопфа - це політично нейтральна благодійна фундація, заснована Пауліною Шварцкопф у 1971 році в місті Гамбург. Основною її метою є підтримка освіти та розвитку молоді в політичній та культурній сферах, підтримка ідей демократії та Європейського об’єднання. Наразі центральний офіс Фундації Шварцкопфа знаходиться у Берліні, Німеччина.

     «Європейський молодіжний парламент – Україна» (ЄМП - Україна) - це міжнародна молодіжна громадська організація, яка веде активну діяльність в Україні та в Європі. У своїй роботі Організація керується двома основними принципами: позапартійність та демократичність. ЄМП-Україна не підтримує та не підтримується жодною з політичних партій та об’єднань а також функціонує на засадах рівноправності всіх членів. «Європейський молодіжний парламент – Україна» має неприбутковий статус. Діяльність організації здійснюється за рахунок грантів та благодійних внесків донорських організацій.

     Європейський молодіжний парламент (ЄМП) - це унікальний освітній проект, який вже понад 25 років об’єднує 40 національних осередків в країнах Європи. Метою діяльності ЄМП є зростання усвідомлення молодими людьми важливості питань, що стосуються Європи та сприяння отриманню дійсно унікального навчального досвіду. Патронами Європейського молодіжного парламенту є генеральний секретар Ради Європи Т. Ягланд та Президент Європейського Парламенту М. Шульц. За підтримки ЄМП інтенсивні навчальні курси про ЄС проводяться в Австрії, Бельгії, Ірландії, Італії, Литві, Угорщині, Чехії та Україні.

     Десятикласники позитивно сприйняли такий інтерактивний, інтенсивний формат тренінгу та висловили побажання, щоб такі воркшопи проходили частіше, і не тільки з географії та англійської мови.

 

    Водовіз О. В.

 

Коментарі 0

Ви не увійшли в систему! Вхід
ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДХОДЖЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ
ПРОЗОРІСТЬ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Авторизація
Загальні новини