Сніданки школяра

20.10.2018   Administrator   Категорія: Шкільне життя

Одним із найважливіших чинників, що впливає на здоров’я наших дітей, без сумнівів, є правильне харчування. Німецькі лікарі нещодавно довели, що ті діти, які вранці отримують повноцінний здоровий сніданок, навчаються і розвиваються краще за однолітків, які обмежуються канапкою з чаєм.

Ситі ще з ранку школярі краще навчаються, швидше концентруються й мають більше енергії. Лікарі одностайно рекомендують давати гарячий сніданок – це корисно для шлунка. Порція на сніданок має бути невеликою (5-6 столових ложок). У цьому випадку краще менше, але смачніше.

Сніданок обов’язково повинен бути ситним , смачним і різноманітним. Основою дитячого сніданку повинні бути вуглеводи (крупи, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб), які полегшують розумове навантаження. Дитячому організму необхідні кальцій (молочні продукти) і білки (яйця, сир, відварена  риба). Білки прискорюють розумові процеси і чинять збудливу дію на мозок. Щоб у дитини була хороша пам’ять, необхідно подбати про наявність в організмі вітамінів групи В ( горіхи, морква), а дефіцит заліза може позначитись на швидкій стомлюваності, щоб уникнути цього, у ідальні нашої школи дітям додають до сніданку сік і яблука.

Абрам’Юк А. Я.