Прабатьківська мово!

09.04.2022   Administrator   Категорія: Шкільне життя

Міжнародний день рідної мови – свято, яке було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 21 лютого 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура і історія цілої держави. В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам предки, у нашому закладі освіти відбувся музично-літературний захід «Прабатьківська мово», організований Тернопільським обласним об`єднанням «Просвіта» спільно з учнями школи. У вступному слові директор закладу освіти Григорій Рибак наголосив, що мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.

Актова зала зацвіла вишиванками та  була наповнена поезією про рідну мову. Школярі з захопленням слухали поетесу-просвітянку, Почесну Громадянку міста Тернополя Лесю Любарську, поета-пісняра Івана Кушніра, Майю Черник, юних читців-учнів початкових класів. Особливо тепло присутні зустріли виступ дуету «Розмарія» у складі подружжя Івана та Марії Калиничів.  Голова Тернопільського обласного об`єднання «Просвіта» Петро Шимків привітав усіх з Міжнародним днем рідної мови і закликав: «Давайте берегти і розвивати рідну мову, цінувати її дари, не розпорошуючись на запозичення. Ми могутні й міцні в своїй мові. Наше слово – наша сила!»

Осіпцова О. І. Рибак Г. В.