Перше причастя

31.03.2018   Administrator   Категорія: Шкільне життя

Зовсім скоро храми міста наповняться наймолодшими прихожанами, котрих батьки приведуть на перше причастя.

“Усе ж до першої сповiдi та причастя слiд добре духовно пiдготуватися. Бо це дуже важлива подiя, як для маленьких християн так i для їхнiх батькiв. Вiд цього дня дитина осмислено вiдповiдає за всi свої вчинки”- говорить у спілкуванні з батьками Абрам`юк А.Я. Під час весняних канікул 29 березня батьки дітей 3-Б класу разом з Абрам`юк А.Я провели зустріч з сестрою Лілею, яка проводить заняття дітей із катехизму.  Батьки отримали відповіді на всі свої запитання.

“Прийнято вважати, що до 8-ми років дитину можна причащати без сповіді. Однак вік – не єдина й не головна ознака того, що ваша донька чи син уже готові до першої сповіді. Дітей варто вести до сповіді тоді, коли вони починають грішити, тобто свідомо робити погані вчинки. Я вчила розуміти, що таке гріх, покаяння та покута, вчила  Заповідей Божих та молитов”,  – роз’яснює сестра Ліля для батьків під час зустрічі.

Абрам`юк А.Я. : Підводячи підсумок, можна сказати, що головне в цьому віці - бути уважним до своєї дитини, причому не тільки на рівні «що поїв і яку оцінку отримав», а цікавитися, чим живе, про що думає, що її турбує. Саме в цьому віці відносини дитини і батьків поступово виростають з дитячого «великий - маленький» і перетворюються в те, що можна назвати дружбою. Звичайно, в цій дружбі зберігаються відносини «старший - молодший», але вони не тяжіють, а надають тепло, довірливість і сталість. Не тільки батьки дослухаються до дитини, але і вона - в них, вона копіює, переймає і намагається зрозуміти і усвідомити

Абрам`юк А.я