Навчання з надання домедичної допомоги

10.01.2020   Administrator   Категорія: Шкільне життя

Відповідно до Річного плану роботи Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-економічний ліцей №9 імені Іванни Блажкевич» на 2019-2020 н.р., Плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників ТНВК ШЕЛ №9 ім. І.Блажкевич на 2020 рік 3 січня 2020 р. у закладі освіти проведені навчання для вчителів з надання домедичної допомоги.

Засвоєння базових принципів надання домедичної допомоги, вміння і готовність її надати – один із складників здоров’язбережувальної компетентності вчителів. Формування вміння виконувати алгоритм надання домедичної допомоги потерпілому в разі надзвичайних ситуацій передбачав зміст навчання-тренінгу, який провели Ляхович Р.М., доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги ТНМУ ім. І.Горбачевського та студентка цього закладу вищої освіти.

Серед основних питань, які розглядалися під час теоретичної частини занять, були наступні: поняття про загальні принципи надання домедичної допомоги відповідно до нових протоколів невідкладної та екстреної медичної допомоги, значення першої долікарської допомоги, адекватна оцінка місця події, особиста безпека, алгоритм послідовності огляду потерпілого, невідкладні стани у дітей, анатомо-фізіологічні особливості дітей, особливості реанімації дітей. Під час практичної частини заняття відпрацьовувалися навички з реалізації основних аспектів надання допомоги під час різних невідкладних станів. Серед них реанімаційні заходи, зокрема сучасні методики виконання серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі, іммобілізації кінцівок під час травм і найпростіші способи транспортування з максимальним уникненням травматизації, домедична допомога при механічній асфіксії, судомах, укусах комах і тварин і т.п. Під час навчання використовувався відповідний інвентар, зокрема манекени, прості засоби для іммобілізації кінцівок тощо.

Знання, отримані вчителями на тренінгу, реанімаційні вміння важливі для кожного, адже нерідко від них залежить життя людини.

Бармак О. Я.