Міський конкурс з української мови імені Іванни Блажкевич

09.10.2015   Administrator   Категорія: Шкільне життя

Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - економічний ліцей №9» носить ім’я Іванни Блажкевич – письменниці, педагога, громадської діячки, людини, яка всім серцем любила Україну і присвятила своє життя служінню народу.

Вшанування світлої пам’яті Іванни Блажкевич у навчальному закладі традиційно відбулося у день її народження – 8 жовтня. Центральною подією цього дня у 2015 році стало проведення першого Міського конкурсу з української мови імені славетної землячки, який започатковано з метою популяризації творчої спадщини нашої краянки серед учнівської молоді Тернополя. Школярі із усіх навчальних закладів нашого міста написали диктант   «Сильна жінка Іванна Блажкевич». Вони побували на екскурсії у шкільному музеї Іванни Блажкевич, під час якої оглянули оригінальні документи, фотоматеріали, видання творів письменниці, речі щоденного вжитку українських селян кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. Учениця 10 класу Анастасія Вандяк розповіла одноліткам про життєвий та творчий шлях видатної українки.

Головні віхи життя Іванни Блажкевич, її поезії, спогади людей, які знали письменницю, стали основою для літературно-музичної композиції «Життя, віддане Україні». На цьому  святковому дійстві побували не тільки перші учасники Міського конкурсу з української мови імені Іванни Блажкевич, а й правнучки письменниці – Ольга та Вікторія, її родич Косар З.М., директор музею у с. Денисів Козівського району Савак Б.М., директор Денисівської школи І-ІІ ступенів Пасічник Л.П., перший лауреат літературно-мистецької премії імені І.Блажкевич Цибулько М.Б., вчителі української мови і літератури із різних шкіл Тернопільської області.

Школярі, які взяли участь у конкурсі з української мови імені Іванни Блажкевич, стали першими його дипломантами, а переможці, окрім дипломів, отримали грошові премії.

Впродовж усього дня у школі панувала урочиста атмосфера, гарний настрій. Сподіваємося, що кожен, хто побував на святкових дійствах, дізнався щось цікаве, у кожного залишилися хороші враження і бажання завітати до нас іще.

До нас завітали правнучки Іванни Блажкевич