Крим-це Україна!

01.02.2020   Administrator   Категорія: Шкільне життя

31 січня у рамках заходів Тижня історії в освітньому закладі відбувся Урок мужності «Крим - це Україна!», на якому учні 9-11познайомились із цікавою людиною – Чийгозом Ахтемом Зейтулла́йовичем. Він відомий  український кримськотатарський політик, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, голова Бахчисарайського регіонального Меджлісу, депутат Бахчисарайської районної ради, народний депутат України від партії «Європейська солідарність». Чийгоз, як і більшість кримських татар, підтримав мітинги українського народу на Майдані Незалежності в Києві. Виступав на підтримку ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

29 січня 2015 року Ахтема Чийгоза було затримано представниками силових структур російської окупаційної влади. Причиною арешту стала участь заступника голови Меджлісу в мітингу перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року..

Так званий "Верховний суд" анексованого Криму засудив Ахтема Чийгоза до 8 років колонії суворого режиму. 25 жовтня 2017 року Чийгоз разом з іншим кримськотатарським політв'язнем Ільмі Умеровим були видані Туреччині та звільнені від відбування покарання.

Зустріч з гостем відбувалась у формі «круглого столу», на якому учні отримали чіткі відповіді на питання про визволення Криму та повернення його Україні.

Осіпцова О. І.