Фестиваль вертепів

01.02.2020   Administrator   Категорія: Шкільне життя

Щороку християнські родини з настанням величного свята Різдва 7 січня чекають у своїх домівках на прихід вертепу. Такий собі мандрівний театр, який з хати до хати прославляє новонародженого Ісуса Христа у Вифлеємі.

Вертеп – це молитовне прославлення Бога через театральне дійство та комічне відображення побутового життя, якого вже дотримуються декілька століть поспіль. Однак вертеп бере свою основу далеко не з християнства, а з ще давнього шанування Нового Сонця, Нового Хліборобського Року, що починається з поворотом сонця на весну.

Саме тому різдвяний вертеп тісно в'яжеться з віруваннями в щасливий почин та з магічними діями, що мають забезпечити в новому році добрий урожай.

Ми чекаємо на вертепне дійство у своїх домівках під час різдвяних свят, ми чекаємо його на місцях роботи, коли доводиться працювати у свято Різдва, ми чекаємо його на вулицях міст і сіл, тому що саме актори вертепу додають справжнього духу Різдва, який нам завжди потрібний незалежно від віку, погоди чи місця перебування.

Саме таким цікавим, наповненим світлом, радістю та любов’ю відбувся вперше фестиваль вертепів у ТНВК ШЕЛ №9 ім. І. Блажкевич, на якому директор школи –ліцею Рибак Г.В. звернувся до усіх присутніх з вітальним словом і наголосив на важливості шанування та дотримання  християнських традицій.  Учні 5-х класів разом із своїми класними керівниками підготували доволі цікаві міні – вертепи. Діти майстерно представляли свої театральні здібності, колядували, віншували.

Після завершення виступів заступник директора з виховної роботи Осіпцова О.І. нагородила учасників фестивалю грамотами за активну участь.

Зі святом Різдва! Нехай добрі пастушки з царями принесуть радісну вістку у ваш дім та наповнять ваші серця щастям та спокоєм!

Царик Л. В. Човніцька І. Є. Бендюга О. М. Гнатківська О. М.