Екскурсія в місто Збараж

12.11.2014   Administrator   Категорія: Шкільне життя

28.10.2014 учнями 5-Б класу відбулася виїзна екскурсія до історичного Збаража. Мандрівка приводить нас у Збаразький замок. Ця велична і водночас трагічна споруда у кожного викликає шквал емоцій та запитань. Могутні мури, цієї твердині, бачили одні із найдраматичніших сторінок Української історії. У житлових залах фортеці розігрувались сімейні драми, таких знаних родів, як Вишневецькі та Потоцькі. В кабінетах замку приймались доленосні рішення для історії регіону. Особливу увагу заслуговують, житлові приміщення твердині. Двоповерховий палац та фасади каземат виконанні у стилі ренесансу із італійським почерком екстер’єрного оформлення.

Екскурсія в Збараж 2014. ТНВК №9

А також нашу увагу привернула не менш цікава споруда, пам’ятка архітектури та містобудування костел XVII ст. Костел Святого Антонія, римо-католицький храм у м. Збаражі - головна архітектурна пам’ятка міста, яка проглядається практично з усіх його точок. Його почали зводити як частину Бернардинського монастиря в 1723. 2 серпня 1755 р. Костел було освячено єпископом Луцьким Антонієм Еразмом Волловичем. Над оздобленням інтер’єру костелу працювали відомі митці, А. Качмарський, Ян Дуль. Розписи храму поновив у 1910 р. Й. Шидловський.

Метою екскурсії було вивчення історії рідного краю, спрямування розвитку дітей естетичного, краєзнавчого та духовного виховання.

Екскурсіїї 5-Б 2014 2014