“Ангели пам’яті”

21.02.2019   Administrator   Категорія: Шкільне життя

18.02.2019 Тернополяни зібралися на площі Героїв Євромайдану. Із собою у них вирізані із паперу білі янголи, а також лампадки. Тут без гучних промов, лише молитвою, згадували розстріли активістів на вулиці Інститутській у Києві 5 років тому.

Тиху акцію “Ангели пам’яті” у Тернополі провели вперше. Ініціатива зібрала біля Пам’ятника Героям сотні тернополян, громадських активістів, освітян і школярів.До акції долучилися й учні нашої школи. Разом із вчителем Захарчук Е.О. учні 9-Б класу розвішували паперові янголи на деревця, згадуючи про усіх загиблих, тих, хто віддав своє життя під час Революції Гідності, та засвітили лампадки і поклали квіти до пам’ятника Героїв Небесної Сотні.

Тих, хто П’ять років тому у протистояннях із силовиками в Києві загинули чи згодом померли від отриманих поранень понад сто активістів Майдану. Семеро з Небесної Сотні – наші земляки: фермер з Дунаєва на Кременеччині Олександр Капінос, громадський діяч з с. Литячі Заліщицького району Василь Аксенин, боєць 38-ї сотні самооборони Майдану збаражчанин Устим Голоднюк, уродженці Зубреця Бучацького району студент-географ Львівського університету, дописувач української Вікіпедії Ігор Костенко і громадський активіст Василь Мойсей, наймолодший Герой Небесної Сотні, студент Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Назарій Войтович з Травневого на Збаражчині, викладач ТНЕУ тернополянин Тарас Слободян.

Присутнім нині важко згадувати події, які відбувалися у цей день 5 років. Адже це були важкі часи не лише для столиці, а і для нашого обласного центру.

Царик Л В. Захарчук Е. О.