Ми знову подорожуємо.

02.10.2017   Administrator   Категорія: Шкільне життя

01.10.2017р. учні 8-Б та 9-Б класів разом із вчителем географії Царик Л.В. побували на цікавій екскурсії, подорожуючи північними просторами нашої області. Першою цікавинкою подорожі став Вишнівецький палац – архітектурна пам’ятка 18 століття загальнодержавного значення, що знаходиться у смт Вишнівець Збаразького району , Тернопільської області. Колишня резиденція останнього представника князівського роду ВишневецькихМихайла-Сервація, а після його смерті 1744  шляхтичів Мнішеків

Рухаючись далі, учні відчули могутність гори Бони, що у Кременці. За́мкова гора́, Бона - гора-останець, належить до Кременецьких гір. 3і сходу прилягає до центральної частини Кременця і піднімається над ним у вигляді вулканічного конуса висотою до 100 м. Абсолютна висота близько 397 м.р.м. Має історичну назву - Бона (із середини XVI ст.), на честь дружини польського короля Жигмонта І Бони Сфорци. Гора з трьох боків обмежена глибокими ярами, лише зі сходу вузькою смугою вододілу з'єднана з плато.

Складена палеогенними і неогенними відкладами (пісками, пісковиками, оолітовими вапняками), в основі яких - біла писальна крейда крейдяної системи. Схили гори вкриті сосновим лісом.

Наступною зупинкою була славнозвісна  святиня нашого краю Свя́то-Успе́нська Поча́ївська ла́вра - православний чоловічий монастир у Почаєві, Кременецький район, Тернопільська область, Української православної церкви (Московського патріархату) зі статусом лаври. Найбільша православна святиня Волині, друга, після Києво-Печерської лаври України. Тривалий час - василіянська обитель. На території лаври знаходиться Почаївська духовна семінарія. Про історію будівництва святині та її місце в духовній спадщині нашої країни розповів вихованець семінарії.

Остання зупинка подорожі - Почаївський історико-художній музей де учням запропонували поринути в історію міста Почаєва, дізнатися про його формування, відомих людей краю, художнє життя в ХХ ст. У музеї демонструються постійно діючі виставки місцевих художників, функціонує кімната космонавтики.

Учні були дуже задоволені такою різнобічною та цікавою поїздкою.

Царик Л. В.