Дні вшанування пам'яті І.Блажкевич "Життям і творчістю служила Україні"

22.11.2022   Administrator   Категорія: Про І.Блажкевич

Впродовж жовтня- листопада в нашому освітньому закладі  проводились заходи, приурочені вшануванню пам’яті української дитячої письменниці, громадської діячки Іванни Блажкевич «Життям і творчістю служила Україні».

Ще у вересні учні 10-б класу разом із  учителем української мови й літератури Іриною Човніцькою розпочали роботу над просвітницьким проєктом « Чи знаєте ви жінку, зображену на фото?»  Усім відомо, що після вторгнення  росії в нашу країну  в місті Тернополі було перейменовано 13 вулиць, які мали російське походження. Однією серед таких є вулиця Макаренка, яку  перейменовано на вулицю І.Блажкевич. Як з’ясувалось, деякі жителі цієї вулиці не знали нічого про цю постать. Тому ми вирішили попрацювати над даним прєктом, аби донести до мешканців інформацію. Нами було створено буклети з необхідними матеріалами, які учні розмістили на дошках оголошень будинків.

Розмаїття заходів вирувало протягом жовтня- листопада, а саме:цикл годин класного керівника « Патріотизм І.Блажкевич», тематичні екскурсії в шкільний музей « І.Блажкевич – учителька нашої державності», конкурс читців віршів І.Блажкевич серед учнів 1- их класів, виставка дитячих малюнків. А 9 листопада, у День української писемності та мови, учні 9-их класів нашого освітнього закладу взяли участь в конкурсі диктантів з української мови ім.І.Блажкевич. Цьогоріч переможцями стали:  Кухарук  Анастасія ( І місце), Николюк Вероніка ( ІІ місце), Човніцький Максим та Новіцька Павлина ( ІІІ місце).

Своєрідним підсумком святкування була літературно- музична композиція «Учителька нашої державності», яку підготували учні 10-б, 8-в, 6-а, 4-их та 1-их класів.

Щиро віримо в те, що незабаром наша країна переможе в цій війні, і кожен з нас зрозуміє просту істину: бути українцем – це гордо!!! Саме таку ідею сповідувала Іванна Блажкевич.