Інфляція та заощадження
02.11.2022 Administrator Категорія: Фінансова грамотність
31 жовтня святкуємо Всесвітній день заощаджень. Його історія сягає 1924 року, коли представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися на перший інтернаціональний спеціалізований конгрес. 31 жовтня 1924 року проходив останній день конгресу, на якому італійський професор Равізза запропонував «в пам'ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний день заощаджень».
В Україні відновлення святкування цього дня відбулося за ініціативи Незалежної асоціації банків України у 2012 році. Проведення першого у незалежній Україні Всесвітнього Дня заощаджень підтримали 16 комерційних банків. Його символом стала скарбничка у вигляді поросятка, а його гаслами – «Банки об'єднуються заради майбутнього!» та «Ощадливий сьогодні – багатий завтра!»
Основною метою Всесвітнього Дня заощаджень є стимулювання ідеї заощадження коштів та привернення уваги різних державних та приватних компаній до необхідності об’єднання зусиль шляхом проведення для населення України заходів з питань підвищення рівня фінансової грамотності.
Головними завданнями Всесвітнього Дня заощаджень є:
- підвищення рівня фінансової грамотності населення;
- роз’яснення дітям та різним категоріям населення значення заощаджень для економіки держави;
- проведення спеціальних консультацій, акційних тижнів, різноманітних заходів для клієнтів і фінансових установ.
На завершення святкування Тижня заощаджень 28 жовтня 2022 року учні 11-х класів стали учасниками вебінару від заступника начальника відділу аналізу реального та фіскального секторів Управління економічного аналізу Тетяни Юхименко на тему «Інфляція та заощадження». Старшокласники дізналися про:
■ що таке інфляція;
■ як інфляція впливає на наш гаманець та формування нашого бюджету;
■ інфляційні очікування під час військового часу;
■ роль НБУ у регулюванні інфляції.
Коментарі 0