Майстер-клас на тему: “Базові реанімаційні заходи”.
10.04.2017 Administrator Категорія: Шкільне життя
7 квітня 2017 року лікарі-інтерни педіатри разом із викладачем Кафедра педіатрії ННІ ПО Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського, кандидатом медичних наук Оля Дутчак для учнів 9-х класів провели майстер-клас на тему: “Базові реанімаційні заходи”
Основні принципи на дання медичної допомоги:
1.“Не панікуйте”. Для цього ти маєш знати базовий рівень проведення реанімаційних заходів. Пройдіть курси.
2.“Подбайте про безпеку”. Оцініть чи немає для мене небезпеки і для постраждалого. При наближенні до потерпілого ви маєте оцінити чи немає небезпеки від навколишнього середовища (порвані електричні мережі, відкритий вогонь, постраждалий біля води, на льоді, на автотрасі, в закритому приміщенні). Можлива і небезпека від самого постраждалого (в стані афекту, під дією алкоголю чи наркотиків.
3.“Припиніть дію ушкоджуючих факторів” (витягти із води, відтягти від електричного струму, загасити одяг, припинити дію холоду, температури, газів і т.д.).
4.“Визначте, хто тут головний”. Запитайте серед оточуючих чи немає медиків. Якщо немає, дійте впевнено, чітко сформулюйте накази та прохання для оточуючих.
5.“Оцініть стан постраждалого”:
- перевірка ознак свідомості;
- виявлення дихання;
- виявлення пульсу.
6. “Телефонуйте 1-0-3!!!” При виклику швидкої чітко повідомте, що трапилося, які ушкодження, вік постраждалого, адреса події, яка допомога надавалася і свої дані. Запитайте через скільки приїде машина швидкої допомоги.
7. “Не нашкодь”.
8. При ознаках відсутності свідомості, дихання, пульсу проводь 30 натискувань на грудну кліку (частота 100 уд. за хв) та 2 штучних вдихи. Перевіряте кожні 2 хв чи не відновилося дихання та пульс. Очікуйте приїзду швидкої медичної допомоги.
За матеріалами:
Коментарі 0