Як підвищити самооцінку та впевненість у собі?

27.02.2019   Administrator   Категорія: Соціально-психологічна служба

    26 лютого 2019 року в 10-Б класі пройшов психологічний тренінг на тему: «Розвиваємо самооцінку та впевненість у собі». Його провела к. п. н., доцент ТНТУ ім. І. Пулюя Періг І. Я.

    На занятті разом  з учнями вони встановили, якими якостями потрібно володіти молодій людині щоб досягнути успіху в житті.

   За допомогою прийомів «Дерево», «Кола», «Сходи» десятикласники змогли визначити свою самооцінку (завищену, занижену, адекватну) та своє місце серед оточуючих.

   Ірина Мирославівна запропонувала дітям ознайомитися з правилами покращення своєї самооцінки та вправами, за допомогою яких можна перетворити свої недоліки в переваги і цим також підвищити самооцінку.

Наостанок, гостя розповіла «Притчу про каву».

    «Приходить до батька молода донечка і говорить: – Батько, я втомилася, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил.

    Що мені робити? Проте замість відповіді батько поставив на вогонь три однакових каструлі з водою. В одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав зерна кави. Через деякий час він вийняв з води моркву, яйце і налив у чашку каву.

   - Що змінилося? – Запитав він свою дочку. - Яйце і морква зварились, а зерна кави розчинилися у воді, – відповіла вона. - Ні, доню моя, це лише на перший погляд так…. Подивися – тверда морква, побувавши в кип‘ятку, стала м‘якою і вразливою. Рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих умов – кип’ятку. Так і люди – сильні зовні можуть розклеїтись і стати слабкими там, де крихкі і ніжні лише тверднуть і міцніють. - А кава? - Це найцікавіше. Зерна кави повністю розчинилися в новому ворожому оточенні і змінили його – перетворили окріп в чудовий ароматний напій. Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин – вони змінюють обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання в даній ситуації …» (http://www.firtka.if.ua/blog/view/pritca-pro-kavu39056)

 

    Водовіз О. В.

 

Коментарі 0

Ви не увійшли в систему! Вхід
ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДХОДЖЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ
ПРОЗОРІСТЬ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Авторизація
Загальні новини