Як підвищити самооцінку та впевненість у собі?

27.02.2019   Administrator   Категорія: Соціально-психологічна служба

    26 лютого 2019 року в 10-Б класі пройшов психологічний тренінг на тему: «Розвиваємо самооцінку та впевненість у собі». Його провела к. п. н., доцент ТНТУ ім. І. Пулюя Періг І. Я.

    На занятті разом  з учнями вони встановили, якими якостями потрібно володіти молодій людині щоб досягнути успіху в житті.

   За допомогою прийомів «Дерево», «Кола», «Сходи» десятикласники змогли визначити свою самооцінку (завищену, занижену, адекватну) та своє місце серед оточуючих.

   Ірина Мирославівна запропонувала дітям ознайомитися з правилами покращення своєї самооцінки та вправами, за допомогою яких можна перетворити свої недоліки в переваги і цим також підвищити самооцінку.

Наостанок, гостя розповіла «Притчу про каву».

    «Приходить до батька молода донечка і говорить: – Батько, я втомилася, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил.

    Що мені робити? Проте замість відповіді батько поставив на вогонь три однакових каструлі з водою. В одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав зерна кави. Через деякий час він вийняв з води моркву, яйце і налив у чашку каву.

   - Що змінилося? – Запитав він свою дочку. - Яйце і морква зварились, а зерна кави розчинилися у воді, – відповіла вона. - Ні, доню моя, це лише на перший погляд так…. Подивися – тверда морква, побувавши в кип‘ятку, стала м‘якою і вразливою. Рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих умов – кип’ятку. Так і люди – сильні зовні можуть розклеїтись і стати слабкими там, де крихкі і ніжні лише тверднуть і міцніють. - А кава? - Це найцікавіше. Зерна кави повністю розчинилися в новому ворожому оточенні і змінили його – перетворили окріп в чудовий ароматний напій. Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин – вони змінюють обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання в даній ситуації …» (http://www.firtka.if.ua/blog/view/pritca-pro-kavu39056)

 

    Водовіз О. В.

 

Коментарі 0

Ви не увійшли в систему! Вхід
ХАРЧУВАННЯ
ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДХОДЖЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ
Фінансові звіти
Бухгалтерія
Державні закупівлі
ПРОЗОРІСТЬ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Статут закладу освіти
Ліцензії на провадження освітньої діяльності
Структура та органи управління закладом освіти
Кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами
Освітні програми, що реалізуються в закладі
Територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником
Фактична кількість учнів закладу
Мова освітнього процесу
Наявність вакантних посад
Матеріально технічне забезпечення закладу
Річний звіт про діяльність закладу
Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами
Інформація про надходження й використання публічних коштів
Правила прийому до закладу освіти
РОЗГЛЯД ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
Авторизація
Загальні новини